KÉRLEK SEGÍTSEN AKI CSAK TUD! Se ő se én nem vagyunk jók matekból és nem tudjuk mitévők legyünk. Valaki tud segíteni?

[link]

2014. máj. 15. 12:19
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
4es 5ös tanuló szóval mennek neki a dolgok de most az már mind1
2014. máj. 15. 12:42
 12/20 anonim ***** válasza:

Na, azért megpróbálok neki segíteni, hátha a 2-es meglesz.


1. Rajzoljon egy olyan derékszögű háromszöget, amire a megadott adat igaz; az elsőnél sin(Ł)=0,85, az azt jelenti, hogy a szöggel szemközti befogója 0,85, az átfogója 1; persze lehet más oldalhosszokat is felvenni, a lényeg, hogy szemközti befogó/átfogó=0,85 legyen (az a legkézenfekvőbb, amit írtam). Kiszámolja Pitagorasz-tételéllel a harmadik oldalt, erre a háromszögre már fel tudja írni az összes többit, ami kell.

2014. máj. 15. 12:44
 13/20 anonim ***** válasza:

3. feladat


A 9 szög egyik szeletének középponti szöge nyilván 360 fok / 9 = 40 fok. Ezt a középpontból elfelezve egy 20 fokos szöggel rendelkező derékszögű háromszöget kapunk, amelynek átfogója maga a sugár, azaz 3 cm. Innen sin alkalmazásával a 9 szög egyik oldalának FELE kiszámítható. Ennek 18-szorosa a kerület maga. Érdemes lerajzolni.

2014. máj. 15. 12:45
 14/20 anonim ***** válasza:

4.


cos(45°)=1/gyök(2)

sin(30°)=1/2

ctg(45°)=1

cos(60°)=1/2, ezekkel gondolom a számításokat már el tudja végezni.

2014. máj. 15. 12:46
 15/20 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönjük mind a magam és mind barátnőm nevében is :))
2014. máj. 15. 12:50
 16/20 anonim ***** válasza:

2. feladat:


A wolframalphától ennyi tellett:


[link]


Hátha valamit segít.

2014. máj. 15. 12:51
 17/20 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, neked nem tudunk igazán segíteni. Most ennyi:

[link]

Ha nem csak derékszögű háromszögben kellenek az összefüggések:

https://www.youtube.com/watch?v=ckb5poFkU8w

2014. máj. 15. 12:55
 18/20 anonim ***** válasza:
Ezekből a válaszokból egy 4-est lazán össze lehetne hozni. :D
2014. máj. 15. 13:00
 19/20 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek!

hát én is remélem hogy összejön neki legalább egy 3as :D

mert azért volt amit tudott csak nem mindent :))

2014. máj. 15. 13:09
 20/20 anonim ***** válasza:

A 2. feladat


cos(2x + 22) = sin(x - 14)


Egy szög koszinusza egyenlő a pótszögének a szinuszával, vagyis a két szög összege 90°.

Ezért

2x + 22 + x - 14 = 90

ebből

3x = 82

és

x = 82/3°

=========

2014. máj. 15. 21:11
1 2