A lehető legrövidebben kéne, előre is köszönöm!:)2014. máj. 13. 20:03
1/1 anonim válasza:
P=ró*g*h, P nyomás, ró közegsűrűség, g gravitációs gyorsulás, h magasság.
a lényeg annyi, hogy nyomás=erő/felület, felület legyen 1m^2, az erő pedig tömeg*g, tömeg=térfogat*sűrűség, térfogat=felület*magasság
felület ismert (1m^2), sűrűség is ismert, tudjuk hogy milyen közeg van, magasság is ismert, szóval a nyomást tudjuk számolni P=ró*g*h alakban