Pascal törvényét nagyon röviden és érthetően?

A lehető legrövidebben kéne, előre is köszönöm!:)
2014. máj. 13. 20:03
 1/1 anonim ***** válasza:

P=ró*g*h, P nyomás, ró közegsűrűség, g gravitációs gyorsulás, h magasság.

a lényeg annyi, hogy nyomás=erő/felület, felület legyen 1m^2, az erő pedig tömeg*g, tömeg=térfogat*sűrűség, térfogat=felület*magasság

felület ismert (1m^2), sűrűség is ismert, tudjuk hogy milyen közeg van, magasság is ismert, szóval a nyomást tudjuk számolni P=ró*g*h alakban

2014. máj. 13. 20:17