Egy 1: 5000 méretarányú rendezési térképen szereplő, téglalap alakú építési telek oldalai 5 cm és 3 cm. Az eladó 10 000 Ft/m2 áron kívánja értékesíteni a telket. Mennyi a vételár?
Válasz: 375 millió forint.
Hogyan jön ki ez az eredmény? Sehogy sem sikerülkiszámolnom :/
2014. máj. 10. 11:08
1/3 anonim válasza:
ami a térképen 1 cm az a valóságban 5000 cm
5*5000= 25.000cm
3*5000= 15.000cm
Szerintem a hibád ott van hogy nem váltottad át méterbe
250m*150m= 37500 m'2
1 m'2 10.000Ft =>
37500m'2= 375.000.000 FT
2/3 anonim válasza:
5cm*5000=25000cm=250m
3cm*5000=15000cm=150m
150m*250m=37500m2
37500m2*10000=375millió
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, tényleg ott volt a hiba, hogy nem váltottam át. Mentek a zöld kezecskék :)
2014. máj. 10. 19:55