Egy 1: 5000 méretarányú rendezési térképen szereplő, téglalap alakú építési telek oldalai 5 cm és 3 cm. Az eladó 10 000 Ft/m2 áron kívánja értékesíteni a telket. Mennyi a vételár?

Válasz: 375 millió forint.

Hogyan jön ki ez az eredmény? Sehogy sem sikerülkiszámolnom :/



2014. máj. 10. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

ami a térképen 1 cm az a valóságban 5000 cm

5*5000= 25.000cm

3*5000= 15.000cm


Szerintem a hibád ott van hogy nem váltottad át méterbe


250m*150m= 37500 m'2

1 m'2 10.000Ft =>

37500m'2= 375.000.000 FT

2014. máj. 10. 12:16
 2/3 anonim ***** válasza:

5cm*5000=25000cm=250m

3cm*5000=15000cm=150m

150m*250m=37500m2

37500m2*10000=375millió

2014. máj. 10. 12:16
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, tényleg ott volt a hiba, hogy nem váltottam át. Mentek a zöld kezecskék :)
2014. máj. 10. 19:55