Vki segítene matek háziban?


2x+3+(5x-8)=1-2x

3x+1-[x+2-(x-1)]=2x-1


(1.) 2x+3y=7

(2.) 3x-2y=4


2014. máj. 8. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Itt az 1. tartozik az első egyenlethez, és a 2. a másodikhoz? És akkor mindkettőnél másmennyi az y? Úgy asszem tudom.
2014. máj. 8. 15:36
 2/4 A kérdező kommentje:
Az első kettő két külön egyenlet. Az (1.)- (2.) meg egy egyenlet itt ki kell emelni v nem tudom.
2014. máj. 8. 16:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem értem hogy mi is pontosan a feladat. Pedig tudtam volna segíteni. Kár :(

Egyébként nem olvastad véletlenül az Indul a Bakterházat? Abból kéne valami, és nincs kedvem elolvasni :/

2014. máj. 8. 17:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindhárom feladatban annyi a lényeg, hogy tudni kell, hogy változnak az előjelek, ha felbontassz egy zárójelet. Tehát pl. plusz-plusz az plusz, mínusz-mínusz az plusz, plusz-mínusz az mínusz stb.


2x+3+(5x-8)=1-2x

2x+3+5x-8=1-2x

9x=6

x=6/9


Ellenőrzés: behelyettesíted az x értékét az alap egyenletbe, magyarul gyökpróbát végzel.


3x+1-[x+2-(x-1)]=2x-1

3x+1-(x+2-x+1)=2x-1

3x+1-x-2+x-1=2x-1

3x=1

x=1/3


Itt is ellenőrizz.


Egyszerű lineáris egyenlet rendszer, amit behelyettesítő módszerrel megoldassz.


(1.) 2x+3y=7

(2.) 3x-2y=4


(1.) 2x+3y=7

x=(7-3y)/2


(2.) (3*(7-3y)/2)-2y=4

((21-9y)/2)-2y=4

(21-9y)-4y=8

-21+9y-4y=8

5y=29

y=5,8


x=(7-3*5,8)/2

x=-5,2


Megoldás a két egyenlet metszéspontja.

M(-5,2;5;8)


Egy ellenőrzést végezz el, hogy jó-e.

2014. máj. 8. 22:46