Erlbella kérdése:

Mennyi az eredmény? és magyarázattal is légyszi (mérlegelve kell megoldani) X*6+90=X*9+15

2014. máj. 6. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:

6x+90=9x+15 /-6x

90=3x+15 /-15

75=3x /:3

25=x


Ellenőrzés:

bal oldal: 6*25+90=150+90=240

jobb oldal: 9*25+15=240, tehát az eredmény helyes.

2014. máj. 6. 13:40
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2014. máj. 6. 13:42