Aki jó matekos tud nekem segíteni százalékot számolni?


30% az 870 forint, 78% az 390 kg, 65% az 546 tonna, 52% az 234 km.

Valaki ki tudná nekem számolni őket ? Előre is köszi.



2014. máj. 5. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:

870*0.3= 261

390*0.78= 500

546*0.65 = 354.9

234*0.52 = 121.68

2014. máj. 5. 20:09
 2/3 A kérdező kommentje:
Imádlak, köszönöm 
2014. máj. 5. 20:10
 3/3 anonim válasza:

Teljesen túl van misztifikálva ez a %-számítás.

A lényege egyszerűen:

Pl. valaminek a 30 %-át úgy számoljuk ki, hogy a valamit megszorozzuk 30/100-dal. Vagy másként: a valamit osztjuk 100-zal, majd megszorozzuk 30-cal. Ez tkp. azt jelenti, hogy először kiszámoljuk a valami 1 %-át, majd megszorozzuk annyival, ahány %-ára kíváncsiak vagyunk.

Amúgy meg jó lett volna, ha bemásolod szó szerint a teljes feladatot. Mert mi a kérdés? Nem az, hogy ha 30 % 870 Ft, akkor mennyi a 100 %? Erre a válasz: 2900 Ft.

870/30 x 100 = 2900 Ft

390/78 x 100 = 500 kg

546/65 x 100 = 840 kg

234/52 x 100 = 450 km.

2014. máj. 6. 22:31