lg p = 0,8⋅lg p +0,301 p kerekítve 32 lenne.2014. máj. 2. 15:02
1/3 anonim válasza:
A jobb érthetőség kedvéért legyen lg(p)=x:
x=0,8x+0,301 /-0,8x
0,2x=0,301 /:0,2
x=1,505 /x=lg(p)
lg(p)=1,505, ennek a megoldás 10^(1,505)=~31,9889511=~32.
2/3 Tom Benko válasza:
0,301 az majdnem lg2. Innen átrendezem, majd a 0,2lg p-t felírom törtként, és hivatkozom a logaritmus szigorú monotonitására.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2014. máj. 5. 12:15