lg p = 0,8⋅lg p +0,301 p kerekítve 32 lenne.

2014. máj. 2. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:

A jobb érthetőség kedvéért legyen lg(p)=x:


x=0,8x+0,301 /-0,8x

0,2x=0,301 /:0,2

x=1,505 /x=lg(p)

lg(p)=1,505, ennek a megoldás 10^(1,505)=~31,9889511=~32.

2014. máj. 2. 15:18
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
0,301 az majdnem lg2. Innen átrendezem, majd a 0,2lg p-t felírom törtként, és hivatkozom a logaritmus szigorú monotonitására.
2014. máj. 3. 09:52
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2014. máj. 5. 12:15