Ebből az egyenletből hogy kapom meg a kör középpontját?

(x+2)^2+y^2=9
2014. máj. 1. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
O(-2; 0)
2014. máj. 2. 07:23
 2/4 savanyújóska ***** válasza:
Elmélet: (x-U)^2 + (y-V)^2 = R^2, ahol a középpont (U;V), előjelesen, R pedig a sugár.
2014. máj. 2. 12:54
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez oké, a -2 értem hogy az egyik, de az y^2-ből hogy jön hogy a másik 0??
2014. máj. 2. 14:17
 4/4 anonim ***** válasza:

y=y-0


y^2=(y-0)^2

2014. máj. 2. 14:31