Egyenes metszéspontját egyenletből hogy tudom meghatározni?


Adja meg a 3x + 2y =18 egyenletű egyenes és az y tengely metszéspontjának koordinátáit!


Ránézésre ki tudom találni, hogy kijön úgy, hogy 3*0 + 2*9 = 18 de így a levezetésre nem kapok pontot


2014. márc. 18. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig ez igy igaz

Az egyenes ahol metszi az y tengelyt ott a x értéke 0

ezt ird oda így el kell hogy fogadják.

2014. márc. 18. 20:51
 2/4 anonim ***** válasza:

y tengely: x=0


Behelyettesítve: 3*0 + 2y = 18 --> y=...


...

2014. márc. 18. 20:52
 3/4 Bugya Péter ***** válasza:

Ábrázolod ezt: y=(18-3x)/2 = 9 - 1.5x

y = - 1.5x + 9

Egyenes egyenletének ebben az alakjában (y=ax+b) "a" a meredekség, "b" pedig a metszéspont az y-tengellyel

2014. márc. 18. 20:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Mint mindig, z egyeneseket egyenletrendszerbe kell tenni, és megoldani. A nehézség az y-tengellyel lehet;az y-tengely egyenlete: x=0 (tetszőleges y értékre x-re 0-t vesz fel, ezért lesz ez), tehát:


x=0

3x+2y=18


Innen már menni fog.

2014. márc. 18. 21:04