Adja meg a 3x + 2y =18 egyenletű egyenes és az y tengely metszéspontjának koordinátáit!
Ránézésre ki tudom találni, hogy kijön úgy, hogy 3*0 + 2*9 = 18 de így a levezetésre nem kapok pontot
2014. márc. 18. 20:44
1/4 anonim válasza:
Pedig ez igy igaz
Az egyenes ahol metszi az y tengelyt ott a x értéke 0
ezt ird oda így el kell hogy fogadják.
2/4 anonim válasza:
y tengely: x=0
Behelyettesítve: 3*0 + 2y = 18 --> y=...
...
3/4 Bugya Péter válasza:
Ábrázolod ezt: y=(18-3x)/2 = 9 - 1.5x
y = - 1.5x + 9
Egyenes egyenletének ebben az alakjában (y=ax+b) "a" a meredekség, "b" pedig a metszéspont az y-tengellyel
4/4 anonim válasza:
Mint mindig, z egyeneseket egyenletrendszerbe kell tenni, és megoldani. A nehézség az y-tengellyel lehet;az y-tengely egyenlete: x=0 (tetszőleges y értékre x-re 0-t vesz fel, ezért lesz ez), tehát:
x=0
3x+2y=18
Innen már menni fog.