Arról lenne szó, hogy valaki azt irta nekem hogy 699 ft -böl 12% árengedményt tud adni, és azt hogy tudom kiszámolni?

Tehát az lenne a kérdésem hogy megszorozzam a 12-öt vagy elosszam?

Vagy 0, 12 -öt osszam el vagy szorozzam meg ?

Köszi előre is, ja és csak normális válaszok érdekelnek...



2014. ápr. 29. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Hányadikos/hány éves vagy?


Az a szám p százaléka definíció szerint a*p/100, vagyis a számot megszorzod a százaléklábbal (ami a százalékjel előtt van), majd osztod 100-zal. Ha 12%-ot enged a 699 (700) forintból, akkor 699*12/100=~700*12/100=84 forintot tud engedni, vagyis akkor 699-84=615 forintot kell érte fizetned.

2014. ápr. 29. 13:12
 2/3 anonim ***** válasza:

x-nek az 1%-a x/100 (Mert a százalék pontosan ugyanaz, mint a századrész.)


Ha 1% --> x/100,

akkor 12% --> 12-szer annyi: 12*x/100.

(Ha egy kg krumpli 180 Ft, akkor 12 kg krumpli 12*180 = 2160 Ft.)


12*x/100=x * 12/100=x*0,12

2014. ápr. 29. 13:16
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mostmár értem és ki is számoltam amit kellett:)
2014. ápr. 29. 14:27