Mekkoráka hozzáhasonló 5 szög oldalai ha kerülete 110 cm?

az eredeti szög oldalai : 9,8,7,4,3 ezt összekell adni és ami kijön akkor 110 osztom?
2014. ápr. 26. 15:17
 1/4 A kérdező kommentje:
nagyon sürgős!!
2014. ápr. 26. 15:19
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha hozzá hasonló, az azt jelenti, hogy a megfelelő oldalak aránya λ (lambda), ez az arányossági tényező.


Az új ötszög oldalai 9λ, 8λ, 7λ, 4λ, 3λ, a kerülete 110:


9λ+8λ+7λ+4λ+3λ=110 /összevonás

31λ=110 /:31

λ=110/31, ezzel kell visszaszorozni az eredeti oldalakat:


9*110/31=990/31

8*110/31=880/31

.

.

.

2014. ápr. 26. 15:24
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen sokat segítettél!! :))
2014. ápr. 26. 15:27
 4/4 A kérdező kommentje:
akkor ugye 110/31 =3.5483871 és ezzel szorozzam meg a 9 8 stb. ?
2014. ápr. 26. 15:32