az eredeti szög oldalai : 9,8,7,4,3 ezt összekell adni és ami kijön akkor 110 osztom?2014. ápr. 26. 15:17
1/4 A kérdező kommentje:
nagyon sürgős!!
2014. ápr. 26. 15:19
2/4 anonim válasza:
Ha hozzá hasonló, az azt jelenti, hogy a megfelelő oldalak aránya λ (lambda), ez az arányossági tényező.
Az új ötszög oldalai 9λ, 8λ, 7λ, 4λ, 3λ, a kerülete 110:
9λ+8λ+7λ+4λ+3λ=110 /összevonás
31λ=110 /:31
λ=110/31, ezzel kell visszaszorozni az eredeti oldalakat:
9*110/31=990/31
8*110/31=880/31
.
.
.
3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen sokat segítettél!! :))
2014. ápr. 26. 15:27
4/4 A kérdező kommentje:
akkor ugye 110/31 =3.5483871 és ezzel szorozzam meg a 9 8 stb. ?
2014. ápr. 26. 15:32