Egy Q1=0.9x10^-4C pontszerű töltéstől r=9.8m távolságra elhelyezünk egy Q2=0.8x10^-4C nagyságú másik pontszerű töltést.2014. ápr. 25. 19:20
1/2 anonim válasza:
Q₁=0,9·10^(-4) C
Q₂=0,8·10^(-4) C
r=9,8 m
k=9·10^9 N·m²/C²
------------
F=k·Q₁·Q₂/r²
F=9·10^9·0,9·10^(-4)·0,8·10^(-4)/9,8²
F=0,675 N
2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. ápr. 26. 13:25