Mekkora a töltések között ható erő nagysága? K=9x10^9Nm^2/C^2

Egy Q1=0.9x10^-4C pontszerű töltéstől r=9.8m távolságra elhelyezünk egy Q2=0.8x10^-4C nagyságú másik pontszerű töltést.

2014. ápr. 25. 19:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Q₁=0,9·10^(-4) C

Q₂=0,8·10^(-4) C

r=9,8 m

k=9·10^9 N·m²/C²

------------

F=k·Q₁·Q₂/r²


F=9·10^9·0,9·10^(-4)·0,8·10^(-4)/9,8²


F=0,675 N

2014. ápr. 26. 11:24
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. ápr. 26. 13:25