Egy szállodában 24 szoba van, összesen 64 férőhellyel. A szobák két-, illetve háromágyasak. Hány kétágyas szoba van?

2014. ápr. 24. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:

x*2 + (24-x)*3 = 64

x = 8 db

2014. ápr. 24. 19:53
 2/6 A kérdező kommentje:
ezt vissza is ellenőrizted? :)
2014. ápr. 24. 19:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Fejben igen, de itt van leírva is:

8*2 + 16*3 = 16 + 48 = 64

2014. ápr. 24. 20:06
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

szerinted?...

ellenőrizd vissza te, ha nem megy.

2014. ápr. 24. 20:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy is megnézheted, ha akarod, hogy rajzolsz 64 bogyót, és kettesével meg hármasával felváltva karikázgatod be őket, és addig variálsz velük, amíg ilyen módon 24 szoba nem lesz, de ezeket csak felváltva szabad karikázgatni, hogy egy darab kettes, meg egy darab 3-as:):) Amúgy ez az egyenlettel való megoldás egyszerűbb, de amíg ezt nem mutatták meg, mindig így csináltam ezeket:))
2014. ápr. 24. 20:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyenlettel is jó, de logikusan is levezethető.


Felrajzoljuk (képzeletben) a 24 szobát, de három ággyal. Így kapunk 72 ágyat. Hoppá, ez túl sok, 8 ágyat el kell venni. Na ez a 8 ágy 8 szobában van, tehát ennyi kétágyasunk alakul ki.

2014. ápr. 26. 07:16