Mekkora lesz a D csúcs és mekkorák a szögek?


Egy paralelogramma csúcsai:

A(1;–4);

B(5;–1);

C(–1;7)



2014. ápr. 22. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Az átlók felezik egymást.


Az AC átló felezőpontja: F((1-1)/2; (-4+7/2))=(0; 3/2)


Ugyanez az F pont a BD átlónak a felezőpontja.


F(0; 3/2)

B(5;–1)

D(x; y)


0 = (5+x)/2

0 = 5+x

x = -5


3/2 = (-1+y)/2

3 = -1+y

y = 4


D(-5; 4)

2014. ápr. 22. 13:57
 2/2 anonim ***** válasza:

A(1;–4)

B(5;–1)

C(–1;7)


AB(4; 3)

AC(-2; 11)


d(AB) = gyök(16+9) = 5

d(AC) = gyök(4+121) =gyök(125)


AB*AC = 4*(-2) + 3*11 = 25

(Biztos, hogy hegyesszöget zárbe az AB és AC oldal.)


AB*AC = d(AB)*d(AC)*cosα


cosα = AB*AC/(d(AB)*d(AC)) = 0,4472


α = 63,4°

A vele szemközti szög is α.


β = 180°-α = 116,6°

A vele szemközti szög is β.

2014. ápr. 22. 14:05