Valaki tudna nekem segíteni, hogyan kell ezeket a feladatokat megoldani?
(1-cos 10°) (1+ sin 80°)+ 1/1+tg^2 10°=
Itt bizonyítani kell az azonosságot:
1+ ctg^2 alfa= 1/sin^2alfa
Előre is köszönöm a segítséget..
2014. márc. 31. 19:05
1/2 anonim válasza:
Ezek egyáltalán nem nevezetes szögek. Addíciós tételekkel lehet megoldani, de az eléggé emelt szintű tananyag + ahol a tört nevezőjében tg^2 10° van, hááát...
sin(a+b)=sin(a)*cos(b)+cos(a)*sin(b)
sin(a-b)=sin(a)*cos(b)-cos(a)*sin(b)
cos(a+b)=cos(a)*cos(b)-sin(a)*sin(b)
cos(a-b)=cos(a)*cos(b)+sin(a)*sin(b)
tangensre valami csodálatos tört rémlik nekem...
A lényeg, hogy a sin(10) az egyenlő a cos(80)-nal.. (és mivel egyenlőek, használhatod az (a+b)(a-b) azonosságot.. a tg(10) pedig sin(10)/cos(10).
2/2 A kérdező kommentje:
Rendben..köszi a választ
2014. márc. 31. 19:46