Egy háromszög csúcsai: A(1 ; –4) ; B(5 ; –1) ; B(–1 ; 7)2014. ápr. 22. 11:23
1/1 anonim válasza:
A(1; –4)
B(5; –1)
C(–1; 7)
BA(-4; -3)
BC(-6; 8)
A két vektor skaláris szorzata:
BA*BC = 24-24 = 0 >> BA merőleges BC-re. >> β = 90° >> Derékszögű a háromszög.
A terület a két befogó szorzatának fele.
d(BA) = gyök(16+9) = 5
d(BC) = gyök(36+64) = 10
T = 5*10/2 = 25