Mekkora a β szöge és a területe?

Egy háromszög csúcsai: A(1 ; –4) ; B(5 ; –1) ; B(–1 ; 7)

2014. ápr. 22. 11:23
 1/1 anonim ***** válasza:

A(1; –4)

B(5; –1)

C(–1; 7)


BA(-4; -3)

BC(-6; 8)


A két vektor skaláris szorzata:

BA*BC = 24-24 = 0 >> BA merőleges BC-re. >> β = 90° >> Derékszögű a háromszög.


A terület a két befogó szorzatának fele.


d(BA) = gyök(16+9) = 5

d(BC) = gyök(36+64) = 10


T = 5*10/2 = 25

2014. ápr. 22. 14:12