Matek segítség! Egy forgáskúp nyílásszöge 60°, magassága 1 dm. Mekkora a kiterített palástjának középponti szöge és területe?

pls..:( előre is köszi aki segít!
2011. nov. 20. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A forgáskúp félnyílásszöge 30°.

A magassága és az alapkörének egy sugara egy derékszögű háromszöget alkot, amelynek az magasság és az alkotó közti szöge ennyi, befogója pedig a kúp "a" alkotója.

r=m ·tg 30°,

a=m /cos 30°.

A palást körívének a hossza=a kúp 'r' sugarú alapkörének a területe

i=2rπ.

Az 'a' alkotó sugarú kör kerülete

K=2aπ,

területe

T=a²π.

A palást középponti szöge

α=(i/K)· 360°.

A palást területe

P=(i/K)·T.

2011. nov. 21. 15:26
 2/3 anonim ***** válasza:

Hibás: "befogója pedig a kúp "a" alkotója".

Helyesen: "átfogója pedig a kúp "a" alkotója".

2011. nov. 21. 15:27
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget :) +
2011. nov. 21. 21:45