pls..:( előre is köszi aki segít!2011. nov. 20. 17:17
1/3 anonim válasza:
A forgáskúp félnyílásszöge 30°.
A magassága és az alapkörének egy sugara egy derékszögű háromszöget alkot, amelynek az magasság és az alkotó közti szöge ennyi, befogója pedig a kúp "a" alkotója.
r=m ·tg 30°,
a=m /cos 30°.
A palást körívének a hossza=a kúp 'r' sugarú alapkörének a területe
i=2rπ.
Az 'a' alkotó sugarú kör kerülete
K=2aπ,
területe
T=a²π.
A palást középponti szöge
α=(i/K)· 360°.
A palást területe
P=(i/K)·T.
2/3 anonim válasza:
Hibás: "befogója pedig a kúp "a" alkotója".
Helyesen: "átfogója pedig a kúp "a" alkotója".
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget :) +
2011. nov. 21. 21:45