Lekapcsoltuk az elektr. Fogy. , egy 230 V; 1600 W hősugárzót kapcsoltunk be. A fogy. Mérő forgótárcsája 1 min alatt éppen 10 ford. Tett meg. A fogy. Mérőn 375 ford. /kWh átható. Jól mér-e a villanyóránk?


a könyvem hátulján meg tudtam nézni a megoldást és azt írta h igen, csak nem tudom erre hogyan lehet rájönni...

előre is köszönöm a segítséget!



2014. ápr. 21. 12:41
 1/4 A kérdező kommentje:
*átható=látható
2014. ápr. 21. 12:43
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Ha minden más fogyasztó lekapcsolása után az 1600 W-os hősugárzó esetén 1 perc alatt 10-et forog a tárcsa, akkor 1 óra alatt (ami 60 perc) 60*10-et, azaz 600-at fordul(na), ennek kell 1600 Wh-nak, azaz 1,6 kWh-nak lennie.


Az óránkénti 375 fordulat = 1 kWh; az óránkénti 600 fordulat ennek az 1 kWh-t jelentő fordulatnak 600/375 = 1,6-szorosa, azaz 1,6 kWh-át jelent.

2014. ápr. 21. 13:07
 3/4 Silber ***** válasza:
51%

Szerintem k*b*b*szottul gyorsan le kéne szokni arról, hogy mégcsak arra sem veszed a fáradtságot, hogy értelmes formában tedd fel a kérdést Tudom, hogy telefonról csináltad, de ez sem mentség, ekvivalens funkciókkal vannak ellátva. Már csak azért is meg kéne ezt tanulnod, mert ÜNNEPNAPON MÁS DOLGOZIK HELYETTED. Ez pedig a tisztelet legalapvetőbb formái szerintem megérdemli...


E=P*t=1,6*1/60=0,027 kWh.


0,027 kWh energia hatására fordult 10-et.

x kWh energia hatására kellene fordulnia 375-öt.

_____

x=375*0,027/10=1

Mivel a hitelesített mérő esetén is 375-öt kell fordulnia 1 kWh energia hatására, így a műszer jól mér.


K*b*b*szott szívesen...

2014. ápr. 21. 13:09
 4/4 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: köszönöm szépen!
2014. ápr. 21. 13:31