Egyatomos 314,8 Celsius fok hőmérsékletű gázt adiabatikusan eredeti térfogatának 1/7-ed részére nyomunk össze.2014. ápr. 19. 22:34
1/2 Silber válasza:
p1/p2=T1/T2
T2=p2*T1/p1
Mivel p fordítottan arányos V-vel, így p2=7*p1. Ennélfogva:
T2=7*T1
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. ápr. 20. 09:42