Hány Celsius fok lesz a gáz hőmérséklete?

Egyatomos 314,8 Celsius fok hőmérsékletű gázt adiabatikusan eredeti térfogatának 1/7-ed részére nyomunk össze.

2014. ápr. 19. 22:34
 1/2 Silber ***** válasza:

p1/p2=T1/T2

T2=p2*T1/p1

Mivel p fordítottan arányos V-vel, így p2=7*p1. Ennélfogva:

T2=7*T1

2014. ápr. 19. 22:41
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. ápr. 20. 09:42