Köszi2014. ápr. 18. 19:05
1/2 anonim válasza:
Egy sima derékszögű háromszög keletkezik ott, ezért:
5^2 + 13^2 = (érintő hossza)^2
Ebből:
(érintő hossza) = gyök (169 + 25) ~ 13,93
2/2 anonim válasza:
Rosszul számítottam. Az érintő nem az átfogó lesz, hanem a másik befogó. Ezért:
(érintő hossza)^2 + 5^2 = 13^2
(érintő hossza) = 12