Sziszka7249 kérdése:

Egy 5 cm sugarú kör középpontjától 13cm-re lévő pontból érintőt húzunka körhöz. Mekkora az érintőszakasz hossza?

Köszi

2014. ápr. 18. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Egy sima derékszögű háromszög keletkezik ott, ezért:


5^2 + 13^2 = (érintő hossza)^2


Ebből:

(érintő hossza) = gyök (169 + 25) ~ 13,93

2014. ápr. 18. 19:20
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul számítottam. Az érintő nem az átfogó lesz, hanem a másik befogó. Ezért:


(érintő hossza)^2 + 5^2 = 13^2

(érintő hossza) = 12

2014. ápr. 18. 19:22