2012. márc. 15. 09:05
1/3 anonim válasza:
Az érintő merőleges a sugárra, így pitagorasz tétellel megkapható a keresett szakasz
2/3 anonim válasza:
Nálam 5,74cm lett a körhoz tartozó P pontból hozott érintő szakasz hossza.
3/3 anonim válasza:
Először is felveszel egy O pontot. Körzőnyílásba veszel 4 cm-t, körzőzöl, és kész van a köröd. O pontból 7 cm-rel csinálsz egy kört. Ezen a körvonalon tetszőlegesen felveszel egy P pontot, ami mindig 7 cm-re lesz az O ponttól.
Véleményem szerint Pitagorasz tételének segítségével ki lehet számolni (a² + b² = c²). a=4 (a kör sugara), b=?, c=7cm (OP távolság)
b² = c² - a²
b² = 7² - 4²
b² = 49 - 16
b² = 33
b = √33