Egy 4 cm sugarú kör O középpontjának és a sík egy P pontjának a távolsága 7 cm. Számítsuk ki a körhöz P-ből húzható érintőszakasz hosszát az egyes esetekben. Hogy kell?

2012. márc. 15. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Az érintő merőleges a sugárra, így pitagorasz tétellel megkapható a keresett szakasz
2012. márc. 15. 09:55
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam 5,74cm lett a körhoz tartozó P pontból hozott érintő szakasz hossza.

[link]

2012. márc. 15. 10:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is felveszel egy O pontot. Körzőnyílásba veszel 4 cm-t, körzőzöl, és kész van a köröd. O pontból 7 cm-rel csinálsz egy kört. Ezen a körvonalon tetszőlegesen felveszel egy P pontot, ami mindig 7 cm-re lesz az O ponttól.


Véleményem szerint Pitagorasz tételének segítségével ki lehet számolni (a² + b² = c²). a=4 (a kör sugara), b=?, c=7cm (OP távolság)


b² = c² - a²

b² = 7² - 4²

b² = 49 - 16

b² = 33

b = √33

2012. márc. 15. 10:07