2014. ápr. 11. 16:45
1/2 anonim válasza:
Váltsd át a felületet(A) m^2-re, a nyomást(p) pedig Pa-ra.
Tudjuk, hogy p=F/A, ahol F=m*g. Tehát p=m*g/A
Neked 'm' a kérdés(mértékegység kg), amit fel tudsz írni: m=p*A/g
Sok sikert!
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
Bár kétlem h menni fog..:s
2014. ápr. 11. 17:10