Mekkora az ember súlya, ha az egyik talpának a felülete 90cm2, a talajra ható nyomás pedig 30kPa?

2014. ápr. 11. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Váltsd át a felületet(A) m^2-re, a nyomást(p) pedig Pa-ra.

Tudjuk, hogy p=F/A, ahol F=m*g. Tehát p=m*g/A

Neked 'm' a kérdés(mértékegység kg), amit fel tudsz írni: m=p*A/g

Sok sikert!

2014. ápr. 11. 16:55
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Bár kétlem h menni fog..:s

2014. ápr. 11. 17:10