Egy téglalap alakú kert egyik oldala 25 m és 60 m. Az egyik sarkában van egy csap!?


A;) A kert utcai felőli,25 m hosszú oldalán már van egy deszkakerités, rajta egy 3 m széles kapuval és egy 1 m széles kisajtóval. A kert többi oldalára drótkerítést szereltek. Milyen hosszú ez a drótkerítés?


b;) Miylen hosszú gimutömlőt kell felszerelni a csapra, ha a kert egészét öntözni kell , és a gimutömlőből kiáramló vízsuár legfeljebb 5 m távolságra jut el?


c;) A kert területének 40%-át füvesítették. Mekkora a füv. ter?


2014. ápr. 10. 20:01
 1/1 anonim ***** válasza:

A) Kerületszámítás

A két db 60 méteres oldalra, meg az egy db 25 méteres oldalra kell drótkerítés: 2*60 + 25 = 145 (méter)


B) Átló-számítás

négyzetgyök(60^2 + 25^2) = négyzetgyök 4 225 = 65 (méter), de ugye a költséghatékony megoldás miatt 5 métert ebből el kell vennünk (hiszen oda elér a víz): 65 - 5 = 60 (méter)


C) Területszámítás

60 * 25 = 1500 (négyzetméter)

ennek 40%-a füves: 1500 * 0,4 = 600 (négyzetméter)


Sok szerencsét a nyári pótvizsgára, Dorka...

2014. ápr. 10. 20:44