9 x - 148 x + ( -85 ) + 893 x - 88 * ( -6 ) + 4.364:-78 = 875 x Hogy kell? VAGY EGY ERDEMÉNY

SÜRGŐS KÖSZÖNÖM!
2009. dec. 20. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én csak azt ajánlom, hogy számold ki. Ez egy nagyon egyszerű. Kihozod az x-et. Összevonod az azonos neműeket majd minden műveletet elvégzel, hogy végül egy x=valami jöjjön ki. Ha gyakorolnád, akkor biztos menne sok hasonló feladat is.
2009. dec. 20. 15:42
 2/14 anonim ***** válasza:
Második vagy 3. osztály? először zárójelezgesd be magadnak a műveleti sorrendek szerint, h a vége csak pár összeadás/kivonás legyen. Nem nagy cucc. Ha már érted a műveleti sorrendet úgyis tudni fogod, h hol kell kezdened és igen, egy oldalra viszed az x-eket egy másik oldalra a nem x-eket:)
2009. dec. 20. 15:48
 3/14 X. Maté válasza:

x= 5,0665


elvileg ez a válasz, de mivel a számítógép számológépével csináltam + fejbe, nem biztos hogy nem számoltam el valahol... Egyébként az = jel előtt vond össze azokat a számokat amik mögött x van, ez kevesebb lesz mint 875x. A 875x-ből vond ki a bal oldalon lévő *** x-et, akkor maradni fog kb 121x az = jel után kb. Utána jobb oldalt összeadod, kivonod, osztod, szorzod a számokat és kijon neked egy szám, amiből az x-et úgy kapod meg ha osztod vele, tehát ha 1000=10x az x=1000:10 x=100

2009. dec. 20. 15:52
 4/14 anonim ***** válasza:

mostmár kiszámolom, mert érdekel:)

-121x=387,0513

x=-3,19

2009. dec. 20. 16:13
 5/14 anonim ***** válasza:

9x-148x+(-85)+893x-88*(-6)+4,364/-78=875x /() felbont

9x-148x-85+893x+528-340,392=875x /összevon

754x102,608=875x /x-esek egy old-ra

102,608=121x / :121

0,848=x


Lehet, hogy elszámoltam, de a menete valami ilyesmi. Gyakorolj sokat, mert ez bonyolúltnak látszik, de nem nehéz!

2009. dec. 20. 16:22
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem ez jött ki:

-5,066 = X


Ezzel a feladattal az a baj, hogy tele van nagy számokkal.

2009. dec. 20. 16:47
 7/14 anonim ***** válasza:

minden osszevonassal egyutt(ha jol szamoltam) akkor:

754x+498,95=875x

498, 95x=121

x=4,12

Mellesleg, ha valaki(lehetoleg min. egyetemista(:) ezt kiszamolta, akkor legyszi, irja mar meg, hogy mennyi lett a helyes eredmeny.Igazan erdekelne, hogy ennyi valasz kozul melyik lett a jo(vagy egyiksem?!).Koszonom!

2009. dec. 20. 17:10
 8/14 anonim ***** válasza:

elozo vagyok, felre irtam:498,95=121x

es akk igy lesz x 4,123553719...

2009. dec. 20. 17:11
 9/14 X. Maté válasza:
Én azt tippelném, hogy az utolsó kettő jó, mert egyforma, elég kicsi a valószínűsége, hogy ugyanúgy rontottátok volna el...
2009. dec. 20. 17:57
 10/14 anonim ***** válasza:

9x - 148x +(-85) + 893x - 88 * (-6) + 4.364 : -78 = 875x

9x - 148x - 85 + 893x + 528 - 0,05 = 875x

754x + 442.95 = 875x

442,95=121x

x=3,66

2009. dec. 20. 18:15
1 2