Csicsi12345 kérdése:

Házi feladatban valaki tud segiteni?


1, Sin^2alfa=cos^2alfa és mennyi az alfa?

2, 1/sin^2x-1=1 mennyi az x?

3, (sinx-2cosx) ^2+ (cos-2sinx) ^2=3 mennyi az x ?

4, egy paraleogramma oldalai 5cm és 7cm, az egyik szöge 50fok meklora az àtlòja?


2014. ápr. 6. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:

1/

sin²α = cos²α

α=?


cos²α - sin²α = 0


cos(2α) = 0


2α = π/2 + k·π


α = π/4 + k·π/2, k egész szám

2014. ápr. 6. 19:15
 2/9 Kacsa Tibor ***** válasza:
A 4. feladatnál használd a koszinusz-tételt.
2014. ápr. 6. 20:11
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. ápr. 6. 20:30
 4/9 A kérdező kommentje:
Ès a többiben tudnàtok segiteni??
2014. ápr. 7. 06:29
 5/9 anonim ***** válasza:

2/

1/sin²x - 1 = 1

x=?


sinx ≠ 0 --> x ≠ k·π, kϵZ


1/sin²x = 2

sin²x = 1/2

sinx = ±gyök(1/2)

sinx = ±gyök(2)/2


x = π/4 + k·π/2, kϵZ


Segítség:

sin 45° = gyök(2)/2 az 1. síknegyedben

sin (180°-45°) = sin (45°+1·90°) = gyök(2)/2 a 2. síknegyedben

sin (180°+45°) = sin (45°+2·90°) = -gyök(2)/2 a 3. síknegyedben

sin (360°-45°) = sin 315° = sin (45°+3·90°) = -gyök(2)/2 a 4. síknegyedben

2014. ápr. 7. 07:08
 6/9 anonim ***** válasza:

3/

(sinx-2cosx)^2 + (cosx-2sinx)^2 = 3

x=?


sin²x - 4sinx·cosx + 4cos²x + cos²x - 4sinx·cosx + 4sin²x = 3

sin²x+cos²x + 4(cos²x+sin²x) - 4sinx·cosx = 3

1 + 4 - 8sinx·cosx = 3

-8sinx·cosx = -2

4sinx·cosx = 1

2sinx·cosx = 1/2

sin(2x) = 1/2


1. síknegyed

2x = π/6 + k·2π

x1 = π/12 + k·π, kϵZ


2. síknegyed

2x = π - π/6 + k·2π = 5π/6 + k·2π

x2 = 5π/12 + k·π, kϵZ

2014. ápr. 7. 07:29
 7/9 anonim ***** válasza:

4/

Ehhez a feladathoz rajz sem árt:


[link]

2014. ápr. 7. 08:18
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2014. ápr. 7. 16:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen, máskor is.
2014. ápr. 7. 18:00