Összeöntöttünk 6%os és 30%os sósavat, így 24 liter 15%os sósavat kaptunk.Mennyit használtunk a 6 és a 30%os sósavból?2014. ápr. 6. 17:48
1/1 Bugya Péter válasza:
6*x+30*y=24*15
6*x+30*y=360
x+5y=660
x+y=24
x=24-y
24-y+5y=60
24+4y=60
4y=36
y=9
X=15