Érettségi feladat és a közepén elakadtam, egyszerűen nem tudom, hogy kell kiszámolni, 4/5 azt kiszámoltam 0,8 és x=1050-nek kéne, hogy kijöjjön.A levezetése érdekelne. KÖSZÖNÖM !2014. ápr. 4. 21:33
1/4 anonim válasza:
0,88x+0,8x-x=714
x-eket összevonjuk.
0,88+0,8 = 1,68
1,68-1 = 0,68
0,68x=714
x=714/0,68 = 1050
2/4 anonim válasza:
De egyébként kb 7. oszályos feladat, max a számok nem a legszebbek.. egyismeretlenes elsőfokú egyenlet..
3/4 anonim válasza:
0,88x + 0,8x - x = 714
0,68x = 714
x = 1050
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm így már értem csak egy kis részt nem 0.88 +0.8=1,68
-1 az 0,68 de mért -1 az a -x akar lenni ?
2014. ápr. 4. 21:40