Segítség. 0,88x+4/5x-x=714 ezt, hogy kell kiszámolni?

Érettségi feladat és a közepén elakadtam, egyszerűen nem tudom, hogy kell kiszámolni, 4/5 azt kiszámoltam 0,8 és x=1050-nek kéne, hogy kijöjjön.A levezetése érdekelne. KÖSZÖNÖM !
2014. ápr. 4. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:

0,88x+0,8x-x=714

x-eket összevonjuk.

0,88+0,8 = 1,68

1,68-1 = 0,68


0,68x=714

x=714/0,68 = 1050

2014. ápr. 4. 21:36
 2/4 anonim ***** válasza:
De egyébként kb 7. oszályos feladat, max a számok nem a legszebbek.. egyismeretlenes elsőfokú egyenlet..
2014. ápr. 4. 21:37
 3/4 anonim ***** válasza:

0,88x + 0,8x - x = 714


0,68x = 714


x = 1050

2014. ápr. 4. 21:38
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm így már értem csak egy kis részt nem 0.88 +0.8=1,68

-1 az 0,68 de mért -1 az a -x akar lenni ?

2014. ápr. 4. 21:40