240 fok és 220 fok mennyi radián, hogy kell kiszámolni?

2014. ápr. 1. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:

írd fel aránypárral, mivel egyenes arányosság van a fok és a radián között


ha 180fok 1*PI radiánban

akkor 240 fok X radián


azaz 180/240=PI/X


X=PI*240/180

X=1/3*PI



másik ugyanígy...

2014. ápr. 1. 14:30
 2/3 anonim ***** válasza:

#1


Bocs:


X=4/3 PI

2014. ápr. 1. 14:30
 3/3 anonim ***** válasza:

a másikra meg :


X=11/9 PI

2014. ápr. 1. 14:32