Matematika. Hogy is van ez a szabály, lineáris függvények ábrázolásánál? (ha a meredekség tört alakban van megadva)


Szóval azt a feladatot kaptam, hogy ábrázoljam függvényen:

f(x)= -1/2x

Csak arra a szabályra lennék kíváncsi, hogy a tört nevezőjével és számlalójával melyik irányba kell haladni amikor ábrázolom

Remélem érthető.



2014. márc. 31. 15:16
 1/1 reptoid ***** válasza:

Gondold végig.

Először legyen csak f(x)=x. Ekkor 1-het 1-et, 2-höz kettőt, 3-hot hármat rendelsz.

Most legyen f(x)=2x. Ekkor 1-hez már kettőt, kettőhöz négyet, háromhoz hatot rendelsz. Ekkor tulajdonképpen a fenti "standard" egyenestől felfele tértél el, nagyobb lesz a meredekség.

f(x)=(1/2)x-nél 2-höz 1 fog kerülni, 3-hoz meg másfél. Ekkor pedig lefele tértél el, kisebb lesz a meredekség.


Ha az alap f(x)=x-et átírod f(x)=(1/1)x-é, az f(x)=2x-et pedig f(x)=(2/1)x-é, akkor te logikádra is választ kaphatsz, de szerintem ne így jegyezd meg, hogy mikor merre kell menni.

2014. márc. 31. 15:30