2014. márc. 30. 07:13
1/1 anonim válasza:
Keressük a 160, a 200 és a 240 legkisebb közös többszörösét.
Prímtényezős felbontás:
160=2^5 * 5^1
200=2^3 * 5^2
240=2^4 * 3^1 * 5^1
Minden előforduló prímszámot össze kell szorozni a szereplő legnagyobb hatványon.
[160, 200, 240] = 2^5 * 3^1 * 5^2 = 2400 nap múlva (Jó sokára.)