Zsiga bácsinak udvarán malacok es libak vannak. Az allatoknak osszesen 65feje es 148 laba van. Hany libaja es hany malaca van zsiga bacsinak osszesen?

2014. márc. 29. 21:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát azt csak a Jóisten tudja! (meg azt, hogy miért került a vallás témába)

M+L= 65

4M+2L= 148

----------------

L=65-M

4M+2(65-M)= 148

2M= 18

M= 9 (malac)

56 L (liba) ellenőrizd, jó éjszakát,,menj aludni.

2014. márc. 29. 21:55
 2/2 anonim ***** válasza:
55%
Csernobil környékén több helyes megoldás is létezik.
2014. márc. 29. 23:05