Mr.Kütyü kérdése:

Körmozgás dinamikája feladat?


megtudnátok nekem oldani:

0,25 m sugarú korong függőleges tengely körül forog.

A korong szélén alacsony test áll.

mekkora lehet a szögsebesség, hogy a test a korongról ne csússzék le, ha a korong és a test között a tapadósúrlódási együttható 0,4?

(a megoldás 4 fordulat 1/s, de miért, hogy kell ezt kiszámolni?)



2014. márc. 27. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
A körmozgásról, körívrugásról Chuck Norrist érdemes kérdezni.
2014. márc. 27. 20:40
 2/3 anonim ***** válasza:

Fcp = m·r·ω²


Fs = μ·m·g


Fcp = Fs


m·r·ω² = μ·m·g


r·ω² = μ·g


ω = gyök(μ·g/r) = 4 Hz

2014. márc. 27. 20:52
 3/3 A kérdező kommentje:
köszii:)
2014. márc. 27. 20:57