megtudnátok nekem oldani:
0,25 m sugarú korong függőleges tengely körül forog.
A korong szélén alacsony test áll.
mekkora lehet a szögsebesség, hogy a test a korongról ne csússzék le, ha a korong és a test között a tapadósúrlódási együttható 0,4?
(a megoldás 4 fordulat 1/s, de miért, hogy kell ezt kiszámolni?)
2014. márc. 27. 20:27
1/3 anonim válasza:
A körmozgásról, körívrugásról Chuck Norrist érdemes kérdezni.
2/3 anonim válasza:
Fcp = m·r·ω²
Fs = μ·m·g
Fcp = Fs
m·r·ω² = μ·m·g
r·ω² = μ·g
ω = gyök(μ·g/r) = 4 Hz
3/3 A kérdező kommentje:
köszii:)
2014. márc. 27. 20:57