Segítene valaki? Légyszi! Egy derékszögű háromszög befogói aránya 3:4, összegük 35. Mekkora az átfogója?


2014. márc. 23. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
25
2014. márc. 23. 17:04
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi,de elmondod,hogy miért ennyi?Hogy jött ki?
2014. márc. 23. 17:19
 3/4 anonim ***** válasza:

egyik befog 3x a másik 4x

3x+4x=35

7x=35

x=5

egyik befogo 3*5=15 a másik 4*5=20

átfogó: ptagorasz

15²+20²=c²

c=25

2014. márc. 23. 18:55
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2014. márc. 23. 19:23