Valaki elmagyarázná és kiszámolná nekem, aki érti? Itt gondolkozok rajta már másfél órája és egy éve vettük a számrendszeretek, még 9.be és már nem is nagyon emlékszem rá, meg ezt a példát nem igazán sikerül jelenleg megoldanom. Aki szépen tud magyarázni és érti az írja le nekem légyszíves. Köszönöm szépen előre is.2014. márc. 22. 20:24
1/3 anonim válasza:
32 = 3*x + 2
24 = 2*x + 4
100 = 1*x^2 + 0 + 0 = x^2
3*x+2 + 2*x+4 = x^2
5x + 6 = x^2
x^2 - 5x - 6 = 0
(x-6)(x+1) = 0
6 és -1
6-os számrendszer.
2/3 anonim válasza:
+ magyarázat:
x-es számrendszer, x az alapszám
Helyiértékek balról jobbra egy 5 jegyű szám esetén:
x^4, x^3, x^2, x^1, x^0
Úgy, mint 10-es számrendszerben, ahol 10 az alapszám:
74903 = 7*10^4 + 4*10^3 + 9*10^2 + 0*10^1 + 3*10^0
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!!!:)
2014. márc. 24. 17:39