Az osztály létszáma 100.32 lány és 24 fiú jár az osztályba. Milyen számrendszerben adtuk meg a számokat és mennyi az osztálylétszám?

Valaki elmagyarázná és kiszámolná nekem, aki érti? Itt gondolkozok rajta már másfél órája és egy éve vettük a számrendszeretek, még 9.be és már nem is nagyon emlékszem rá, meg ezt a példát nem igazán sikerül jelenleg megoldanom. Aki szépen tud magyarázni és érti az írja le nekem légyszíves. Köszönöm szépen előre is.

2014. márc. 22. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:

32 = 3*x + 2


24 = 2*x + 4


100 = 1*x^2 + 0 + 0 = x^2


3*x+2 + 2*x+4 = x^2


5x + 6 = x^2


x^2 - 5x - 6 = 0


(x-6)(x+1) = 0


6 és -1


6-os számrendszer.

2014. márc. 22. 21:19
 2/3 anonim ***** válasza:

+ magyarázat:


x-es számrendszer, x az alapszám


Helyiértékek balról jobbra egy 5 jegyű szám esetén:

x^4, x^3, x^2, x^1, x^0


Úgy, mint 10-es számrendszerben, ahol 10 az alapszám:

74903 = 7*10^4 + 4*10^3 + 9*10^2 + 0*10^1 + 3*10^0

2014. márc. 22. 21:25
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!!!:)
2014. márc. 24. 17:39