?2014. márc. 21. 16:33
1/4 A kérdező kommentje:
na, megvan, gondolom a nevezőben hoztam közös nevezőre és utána reciprokát lehet venni, szerintem úgy kijött
2014. márc. 21. 16:41
2/4 anonim válasza:
Nagyon rosszul zárójelezted az emeletes törtedet. Szerintem ez lenne a feladat:(1)/(1+ ((1-x^2)/(1+x^2)))=(1+x^2)/2.
Sz. Gy.
3/4 anonim válasza:
tehát =1/(1+ (1-x^2)/(1+x^2))=1/(1+x^2+1-x^2)/(1+x^2)=(1+x^2)/2. Ne gondolj semmi trükkre, itt a második emeletes "fő törtvonala balról az első". Előbb a nevezőben s kis törteket hozzuk közös nevezőre! Sz. Gy.