Matek házi ezt hogyan kell megoldani? Nevezetes azonosság és stb 9. o.


3*(4-b)*(4+b)

Azt ugye tudom, hogy (4-b)(4+b)= 4^2-b^2, de a hármassal mit kell kezdeni? Ezen ülök már 10 perce, és nem tudok rájönni, pedig tuti egyszerű. Amúgy az egész feladat:

[link]


Előre is köszönöm a válaszokat. :)


2013. nov. 17. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
3*(4-b)(4+b)=3(16-bˇ2)=48-3bˇ2
2013. nov. 17. 17:39
 2/4 A kérdező kommentje:
Tényleg. >< Köszönöm. :D
2013. nov. 17. 17:45
 3/4 anonim ***** válasza:

A hármassal minden tagot beszorzol.

16b^2-40b+25+48-3b^2-4b^2-16b-16b^2+24b-9=-7b^2-32b+48

2013. nov. 17. 17:45
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az egész feladatosat is. Most már így tényleg értem. :)
2013. nov. 17. 18:14