Gedeve kérdése:

Van 2 feladat 1.3kg 20%-os és 4 kg 32%-os alkoholt egy edénybe öntünk. Hány kilogramm 60%-os alkoholt öntsünk hozzá, ha 40%-os alkoholt akarunk kapni? A 2.200g 50%-os sóoldathoz 300g 40%-os sóoldatot adunk. Milyen töménységű oldatot kapunk?

2014. márc. 20. 18:07
 1/1 Bugya Péter ***** válasza:

1,3*0,2+4*032+x*0,6=(1,3+4+x)*0,4

0,26+1,28+0,6x=5,3*0,4+0,4x

1,54+0,6x=2,12+0,4x

0,2x=0,58

x=0,29 kg



2200*0,5+300*0,4=(2200+300)*x

1100+120=2500x

1220=2500x

x=0,488

48,8%

2014. márc. 21. 08:23