2014. márc. 20. 18:07
1/1 Bugya Péter válasza:
1,3*0,2+4*032+x*0,6=(1,3+4+x)*0,4
0,26+1,28+0,6x=5,3*0,4+0,4x
1,54+0,6x=2,12+0,4x
0,2x=0,58
x=0,29 kg
2200*0,5+300*0,4=(2200+300)*x
1100+120=2500x
1220=2500x
x=0,488
48,8%