Sosaker kérdése:

3 kg 20%-os és 4 kg 32%-os alkohol összeöntése után hány kilogramm, hány százalékos alkoholt kapunk?


2014. márc. 20. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

3*0,2 + 4*0,32 = (3+4)*x/100


60 + 128 = 7x


7x = 188


x = 26,86 --> 27 %

2014. márc. 20. 17:10
 2/4 A kérdező kommentje:
zi mindenkinek de ez a szorzás jele? * ?
2014. márc. 20. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:

zi? zizi? kinek, mindenkinek? csak én vagyok itt egyedül.


* szorzás

2014. márc. 20. 17:58
 4/4 A kérdező kommentje:
akkor köszi és köszi :D
2014. márc. 20. 18:06