Két kilogramm tömegű test szabadon esik 4 m magasról. Mekkora a lendülete az elejtés és a földet érés pillanatában? Mi okozta a lendületváltozást?

2014. jan. 29. 18:33
 1/2 A kérdező kommentje:
A sebességet nem tudom kiszámolni, ha azt valaki leírná megköszönném
2014. jan. 29. 18:40
 2/2 anonim ***** válasza:

Lendület: m*v

Elengedéskor: 4*0=0 kgm/s

Földet éréskor: 4*v

v=a*t=g*t

s=4m

s=a/2 * t(négyzet)

4=5*t(négyzet), t=0.8944 s

visszahelyettesítesz: v=5*0.8944=4.472 m/s

Vagyis földet éréskor: 4*4.472=17.888 kgm/s lesz a lendület.

Okozó: Maga a Föld, a gravitációs erejével "húzza le" a testet. (függvénytábla első fizika oldalán megtalálsz mindent a számoláshoz).

2014. jan. 31. 12:04