2014. jan. 29. 18:33
1/2 A kérdező kommentje:
A sebességet nem tudom kiszámolni, ha azt valaki leírná megköszönném
2014. jan. 29. 18:40
2/2 anonim válasza:
Lendület: m*v
Elengedéskor: 4*0=0 kgm/s
Földet éréskor: 4*v
v=a*t=g*t
s=4m
s=a/2 * t(négyzet)
4=5*t(négyzet), t=0.8944 s
visszahelyettesítesz: v=5*0.8944=4.472 m/s
Vagyis földet éréskor: 4*4.472=17.888 kgm/s lesz a lendület.
Okozó: Maga a Föld, a gravitációs erejével "húzza le" a testet. (függvénytábla első fizika oldalán megtalálsz mindent a számoláshoz).