1: tg(x+pi/2)
2: 1/2*cos(2x)
2014. márc. 18. 19:14
1/4 anonim válasza:
1; tgx=sinx/cosx
A tgx ott 0 ahol a sinx=0
sin(x+pi/2)=0
2/4 anonim válasza:
tg(x+pí/2)=0
x+pí/2=0+k*pí
x=-pí/2+k*pí, k tetszőleges egész.
1/2*cos(2x)=0
oos(2x)=0
2x=pí/2+k*pí
x=pí/4+k*pí/2, k tetszőleges egész.
3/4 A kérdező kommentje:
jaj bocsi azt nem írtam oda h ez két külön függvény.
2014. márc. 18. 19:29
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. márc. 18. 19:31