Ezeknek a függvényeknek mi a zérushelye?


1: tg(x+pi/2)


2: 1/2*cos(2x)



2014. márc. 18. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:

1; tgx=sinx/cosx

A tgx ott 0 ahol a sinx=0

sin(x+pi/2)=0

2014. márc. 18. 19:27
 2/4 anonim ***** válasza:

tg(x+pí/2)=0


x+pí/2=0+k*pí

x=-pí/2+k*pí, k tetszőleges egész.


1/2*cos(2x)=0

oos(2x)=0

2x=pí/2+k*pí

x=pí/4+k*pí/2, k tetszőleges egész.

2014. márc. 18. 19:27
 3/4 A kérdező kommentje:
jaj bocsi azt nem írtam oda h ez két külön függvény.
2014. márc. 18. 19:29
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. márc. 18. 19:31