S. O. S Segítt valaki a matekban?


Életbevágó 9.-es vagyok!! Tegnap megszereztem a matek témazárót. Nem voltam iskolába pénteken és mindenki pénteken írta az osztály társam meg lefényképezte nekem.. Holnap úgyan abból írok.. Az a jó hogy nem volt A-B csoport.. Kérlek segítsetek így is nagyon rosszul állok matekból



1. kérdés: Egy 8 oladalú konvex sokszögnek mennyi az egy csúcsából huzható átlóinak a száma, összes átlóinak száma? Mennyi a belső szögeinek összege? Ha szabályos, akkor mekkora egy belső szöge?


2. kérdés: Egy háromszög belső szögeinek aránya 1 : 2 : 3 Mekkorák a háromszög belső és külső szögei?



3. kérdés: Egy domb 15 m-magas, a talajjal érintkező része 9m. Hány métert kell gyalogolnunk a domb tetejéigM (ábra)


Egy körhöz a középpontjától 15 cm távolságra lévő külső pontból érintőket húzzunk. A kör átmérője 8 cm. Mekkorák az érnitők? (ábra)


4. kérdés: Mekkora a háromszög beírható körének a sugara ha területe 36 négyzetcm, és kerülete 18 cm?



2014. márc. 16. 18:01
 1/7 StrongWoman ***** válasza:

1.

Egy csúcsból húzható átlók száma: n-3 pl.:(ötszög) 5-3=2 átló.

Átlók száma: n*(n-3)/2 (CSAK KONVEXRE IGAZ!)

Belső szögeinek összege: (n-2)*180°

Egy belső szög: (n-2)*180°/n


2.

Arányok: a=1, b=2, c=3

a+b+c=180° 6x=180° x=30°

a=30°; b=60°; c=90

Külső szögek: a nem mellette fekvő belső szögek összege

a'= b+c = 150°; b'= a+c = 120°; c'= b+a = 90°


3. Sajnos, nem értem.


KÖR. Pithagorasz-tétel: 15^2-4^2= E^2 (Érintő szakasz)

225-16=E^2 ; 14,457= E

Az érintőszakaszok egyenlőek, tehát mind a kettő E.


4. T= r*(K/2)

36= r*(18/2)

36=r*9; (36=9r); 4=r

sugara= 4cm


Ábrát e-mail-en tudok küldeni.

2014. márc. 16. 18:43
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm örök hálám :) lakatos_matyas07@citromail.hu
2014. márc. 16. 19:02
 3/7 A kérdező kommentje:
Azok a csillagok a szorzást jelölik ugye?
2014. márc. 16. 19:05
 4/7 A kérdező kommentje:
és ^ az E-nél mit jelöl?
2014. márc. 16. 19:07
 5/7 StrongWoman ***** válasza:

Igen, a csillagok a szorzások,

" ^ " jel pedig h négyzetre emelés,

" / " jel osztás. :)

2014. márc. 16. 19:16
 6/7 A kérdező kommentje:
akkor a ^ 2-est jelöl?
2014. márc. 16. 19:36
 7/7 StrongWoman ***** válasza:

" ^2" maga a négyzetre emelés; szóval a 15-nek a négyzetéből a 4-nek a négyzete = az E-nek a négyzetével.

a négyzetre emelés egyszerűen az hogy a számot magával szorozzuk össze.

15négyzete = 15*15; 4négyzete = 4*4

Ebből következik hogy 225-16= E négyzet

szóval 209 = E négyzet

ezután gyökvonás következik és ekkor lesz meg az eredmény:

14,457=E

2014. márc. 16. 19:50