Mekkorák a háromszög oldalai?

Egy 12 cm kerületű egyenlő szárú háromszögben az alap hossza a szárak hosszának a 2/3 része.

2014. márc. 16. 14:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen a szárak hossza x, ekkor az alap hossza 2/3. A kerület az oldalak összege, ami adott; 12cm:


x+x+(2/3)*x=12 /*3

3x+3x+2x=36 /összevonés

8x=36 /:8

x=4,5, így az oldalak: 4,5cm; 4,5cm; 4,5*2/3=3cm.

2014. márc. 16. 14:47