Matek házi, geometria, hogyan kell megoldani?


1. Az Andrásfalvát Barnabásfalvával összekötő egyenes út kétszer olyan hosszú, mint a Barnabásfalva és Csabaháza közti egyenes út hossza. A két említett út 60°-os szöget zár be egymással.

a) Hányszorosa az Andrásfalva és Csabaháza között húzódó, szintén egyenes út hossza a Barnabásfalvát Csabaházával összekötő út hosszának?

b) Mekkora szöget zár be egymással az Andrásfalván összefutó két út?


2. Egy magas épületet az épülettől bizonyos távolságra 42°-os emelkedési szög alatt látunk. Ha a megfigyelési ponttól 30 métert távolodunk az épülettől, akkor olyan pontba jutunk, amely az épület tetejéről 26°-os depressziós szög alatt látszik. Milyen magas az épület?


3. Két 3 cm sugarú kör középpontjának távolsága 5 cm. A két kör középpontja O és Q, metszéspontjaik A és B.

a) Milyen speciális négyszög az OAQB négyszög? Mekkora a területe?

b) Számítsuk ki a két kör közös részének kerületét és területét.

c) Mekkora szög alatt látszik az AB szakasz a két kör közös részét határoló körívek pontjaitól?



2014. márc. 16. 12:58
 1/1 anonim ***** válasza:

1/

a/

x² + 4x² - 2∙x∙2x∙cos60° = y²


5x² - 4x²∙0,5 = y²


3x² = y²


(y/x)² = 3


y/x = 1,73-szorosa


b/

4x² + 3x² - 2∙2x∙√3x∙cosα = x²


6x² = 4∙x²∙√3∙cosα


x > 0


cosα = 6/(4∙√3) = √3/2


α = 30°

2014. márc. 16. 13:27