Sebesseg es helyzeti energia (Em) szamitasa?


m=25 kg szabadesés

h=10m


v=?

Em=?


Elore is koszonom aki segit, kerlek a szamitasokat vezessetek le.


2014. márc. 11. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ez furcsa, az én időmben még a helyzeti energiát jelölték E(h)-val és a mozgásit E(m)-mel, de lehet, hogy azóta megcserélték a kettőt, hogy ne legyen olyan unalmas. Végül is nem a jelölés a lényeg.
2014. márc. 11. 21:24
 2/3 A kérdező kommentje:
Már látom, hogy elírtam, bocsánat :)
2014. márc. 11. 21:54
 3/3 Bugya Péter ***** válasza:

Eh=m*g*h=25kg*9,81m/s^2*10m=2452,5J

v=2*g*h a gyök alatt=2*9,81m/s^2*10m gyök alatt=14m/s

Em=1/2*m*v^2=1/2*25kg*(14m/s)^2=2450J

2014. márc. 12. 10:39