m=25 kg szabadesés
h=10m
v=?
Em=?
Elore is koszonom aki segit, kerlek a szamitasokat vezessetek le.
2014. márc. 11. 19:33
1/3 anonim válasza:
Hát ez furcsa, az én időmben még a helyzeti energiát jelölték E(h)-val és a mozgásit E(m)-mel, de lehet, hogy azóta megcserélték a kettőt, hogy ne legyen olyan unalmas. Végül is nem a jelölés a lényeg.
2/3 A kérdező kommentje:
Már látom, hogy elírtam, bocsánat :)
2014. márc. 11. 21:54
3/3 Bugya Péter válasza:
Eh=m*g*h=25kg*9,81m/s^2*10m=2452,5J
v=2*g*h a gyök alatt=2*9,81m/s^2*10m gyök alatt=14m/s
Em=1/2*m*v^2=1/2*25kg*(14m/s)^2=2450J