2014. febr. 11. 22:59
 1/2 bongolo ***** válasza:
100%

v₀ = 5 m/s

E₀ = 1/2·m·v₀²

A tömeget nem tudjuk, de bizonyára ki fog majd esni.

t idő múlva a sebessége ennyi lesz:

v₁ = v₀ + g·t

E₁ = 1/2·m·v₁²

E₁ = 2·E₀

1/2·m·v₁² = 2·1/2·m·v₀²

tényleg kiesik a tömeg:

v₁² = 2·v₀²

(v₀ + gt)² = 2·v₀²

v₀² + 2·v₀·g·t + g²t² = 2·v₀²

10²·t² + 2·5·10·t − 5² = 0

Ebből ugye már ki tudod számolni?

2014. febr. 11. 23:20
 2/2 anonim ***** válasza:
És mivel a sebesség ebben a mozgásban nem vált előjelet, négyzetgyököt is lehet vonni, és nem lesz másodfokú az egyenlet egy hamis gyökkel megáldva.
2014. febr. 13. 21:57