2014. febr. 11. 22:59
1/2 bongolo válasza:
v₀ = 5 m/s
E₀ = 1/2·m·v₀²
A tömeget nem tudjuk, de bizonyára ki fog majd esni.
t idő múlva a sebessége ennyi lesz:
v₁ = v₀ + g·t
E₁ = 1/2·m·v₁²
E₁ = 2·E₀
1/2·m·v₁² = 2·1/2·m·v₀²
tényleg kiesik a tömeg:
v₁² = 2·v₀²
(v₀ + gt)² = 2·v₀²
v₀² + 2·v₀·g·t + g²t² = 2·v₀²
10²·t² + 2·5·10·t − 5² = 0
Ebből ugye már ki tudod számolni?
2/2 anonim válasza:
És mivel a sebesség ebben a mozgásban nem vált előjelet, négyzetgyököt is lehet vonni, és nem lesz másodfokú az egyenlet egy hamis gyökkel megáldva.