2014. márc. 11. 11:42
1/1 anonim válasza:
300*45/100 + x*63/100 = (300+x)52/100
13500 + 63x = 15600 + 52x
11x = 2100
x = 190,91 g
m = 490,91 g
ró = 1,51 g/cm³
V = m/ró = 325,11 cm³