300 g 45%-os és x mennyiségű 63%-os salétromsavat összekeverünk. Milyen tömegarányban keverjük az oldatokat, hogy a vegső oldat 52%-os legyen? Mekkora a tömege és térfogata a kapott oldatnak?

2014. márc. 11. 11:42
 1/1 anonim ***** válasza:

300*45/100 + x*63/100 = (300+x)52/100


13500 + 63x = 15600 + 52x


11x = 2100


x = 190,91 g


m = 490,91 g


ró = 1,51 g/cm³


V = m/ró = 325,11 cm³

2014. márc. 11. 14:10