Köszönöm!2014. márc. 10. 16:36
1/3 anonim válasza:
Szorzat akkor 0, ha vmelyik tenyezoje 0.
Meg kell vizsgalni mikor lesz log2x - 3) es log2xnégyzeten + 6 egyenlo nullaval. Ez ket kulon esetre fog kijonni.
2/3 A kérdező kommentje:
Kapizsgálom, de még mindig nem értem. :S
2014. márc. 10. 16:45
3/3 anonim válasza:
Kikotesek:
2x-3>0
2x^2+6>0
Ezeket kihozod x-re
Log2x-3=0
log2x-3=log1
log2x^2+6=0
log2x^2+6=log1
ezeket megoldod, majd osszeveted a kikotessel.Innentol menni fog?