Köszönöm!

2014. márc. 10. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szorzat akkor 0, ha vmelyik tenyezoje 0.


Meg kell vizsgalni mikor lesz log2x - 3) es log2xnégyzeten + 6 egyenlo nullaval. Ez ket kulon esetre fog kijonni.

2014. márc. 10. 16:40
 2/3 A kérdező kommentje:
Kapizsgálom, de még mindig nem értem. :S
2014. márc. 10. 16:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Kikotesek:

2x-3>0

2x^2+6>0


Ezeket kihozod x-re


Log2x-3=0

log2x-3=log1


log2x^2+6=0

log2x^2+6=log1


ezeket megoldod, majd osszeveted a kikotessel.Innentol menni fog?

2014. márc. 10. 17:05