140 g 64 °C-os vizbe 60 g 32°C-os vizet ontunk. Hany °C-os vizet kapunk?


Nekem 36,2 jott ki.

Segitetek?



2014. márc. 10. 15:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Segítsetek, nem tudom!
2014. márc. 10. 18:09
 2/3 bongolo ***** válasza:

A végén T fok lesz mindkettő.

A 140g melegebb víz 64-T fokkal lehűl.

A 60g hidegebb víz T-32 fokkal felmelegszik.


140·(64-T) = 60·(T-32)


T = 54,4 °C


Ellenőrzés, hogy hihető-e: A melegebb vízből van több, úgyhogy a melegebbhez lesz közelebb a végső hőmérséklet. Ez teljesül is.


Megjegyzés:

Nem tudom, tanultátok-e már, de a Q=c·m·ΔT képletet használtam az előbb, csak egyszerűsítettem a közös c-vel, szóval csak m·ΔT lett az egyenlet mindkét oldalán.

2014. márc. 11. 00:16
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszi.:)

Mindent ertettem.!

2014. márc. 11. 16:02