Nekem 36,2 jott ki.
Segitetek?
2014. márc. 10. 15:04
1/3 A kérdező kommentje:
Segítsetek, nem tudom!
2014. márc. 10. 18:09
2/3 bongolo válasza:
A végén T fok lesz mindkettő.
A 140g melegebb víz 64-T fokkal lehűl.
A 60g hidegebb víz T-32 fokkal felmelegszik.
140·(64-T) = 60·(T-32)
T = 54,4 °C
Ellenőrzés, hogy hihető-e: A melegebb vízből van több, úgyhogy a melegebbhez lesz közelebb a végső hőmérséklet. Ez teljesül is.
Megjegyzés:
Nem tudom, tanultátok-e már, de a Q=c·m·ΔT képletet használtam az előbb, csak egyszerűsítettem a közös c-vel, szóval csak m·ΔT lett az egyenlet mindkét oldalán.
3/3 A kérdező kommentje:
Koszi.:)
Mindent ertettem.!
2014. márc. 11. 16:02