Ekvivalens átalakítások. Hogyan lett ebből ez? Matek.

[link]
2014. márc. 9. 14:19
 1/1 anonim ***** válasza:

a^2-2ab+b^2 + b^2-2bc+c^2 + a^2-2ac+c^2 = 0

2*a^2 + 2*b^2 + 2*c^2 - 2ab - 2bc - 2ac = 0

2*[a^2 + b^2 + c^2 - ab - bc - ac] = 0

2-vel le lehet osztani, majd ha átviszed az első hatványon szereplő számokat, akkor kijön az első sor.

2014. márc. 9. 14:29