Nem értem a matekházit! Tudnátok segíteni?


1. Az A halmaz elemei a kétjegyű négyzetszámok, a B halmaz elemei pedig a kétjegyű páros természetes számok. Adja meg az A metszett B és az A\B halmazt elemeik felsorolásával.


2. Döntse el, hogy az alábbi állítások közül melyik igaz és melyik hamis!


a, Egy szám osztható néggyel ha páros

b, ha egy szám páros akkor osztható néggyel

c,Egy szám osztható néggyel, ha az utolsó két számjegyének mindegyike osztható néggyel.

d, Minden néggyel osztható szám utolsó két számjegyének összege osztható néggyel.


3. Egy könyvszekrényben 4 polc van. A legfelső polcon 25 könyv van, s minden polcon 5-tel több van mint a felette lévőn. Hány könyv van a szekrényben?


4. Egy téglalap alakú kert kerülete 48 m. A kert egyik oldala 40%-al hosszabb mint a másik. Határozza meg a kert kerületét!


5. Egy derékszögű háromszög egyik szöge 60 os az átfogója 8 cm. Mekkorák a befogók?



2014. márc. 6. 18:13
 1/1 anonim ***** válasza:

2. a) hamis

b) hamis

c) igaz

d) hamis


3. A legfelső polcon van 25, és lefele haladva egyre több, tehát fentről a másodikon 30, a harmadikon 35, a negyediken 40. Ha ezt összeadod, az 130.


4. A rövidebb oldalt jelöljük x-szel, akkor a hosszabb oldal 1,4*x. Ha így felírjuk a kerületet, akkor az jön ki, hogy x+x+1,4x+1,4x=48, vagyis 4,8x=48. Ebből x=10 adódik, ez a rövidebb oldal, a hosszabb meg értelemszerűen 14 m. Ebből a téglalap területe (gondolom ez kell, és csak elírtad, hogy a kerületet kell meghatározni) 14*10=140 cm2.


5. Mivel a háromszöged derékszögű, és van 60°-os szöge is, ezért rá lehet jönni, hogy ez pontosan egy szabályos háromszög fele. Vagyis a háromszögben a 30°-kal szemközti befogó a fele az átfogónak, tehát az 4 cm. Innentől kezdve Pitagorasz tétellel ki lehet számolni a másik befogót, aminek a négyzete 64-16=48, vagyis négyzetgyök 48 lesz, ami kb. 6,93 cm.

2014. márc. 7. 18:23